Учням

Пропонуємо  вашій увазі підбірку посібників/підручників для вивчення української мови як іноземної Стислий огляд основних змін у новій редакції «УКРАЇНСЬКОГО ПРАВОПИСУ», 2019 (PDF)

Посібник у формі корисних порад (лайфхаків) призначений для вивчення української мови та підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання. Він містить теоретичний матеріал, приклади виконання типових для ЗНО тестів, а також завдання різного рівня складності для групової та індивідуальної роботи.Теоретичний матеріал наведено в стислому й доступному форматі. Передбачено самостійне планування навчальної діяльності. Практичні завдання спрямовані на вироблення мовленнєвих компетенцій, розвиток критичного мислення та творчого підходу до навчання.
Видання розраховане насамперед на учнів 9—11 класів, проте може бути цінним для вчителів і репетиторів, усіх зацікавлених в опануванні безмежжя української мови. Придбати можна на сайті видавництва Посібник –  КРОК-1 (українська мова як іноземна)

Автори: Олеся Палінська, Оксана Туркевич
Видавець: Видавництво Львівської політехніки (2-е видання), 2014
ISBN: 978-617-607-572-1
Комплектація: навчальний посібник для студента, диск, книга для вчителя.
Навчальний посібник для студента «КРОК 1» призначений для вивчення української мови як іноземної на елементарному та основному рівні (згідно із Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти – рівні А1-А2). Основне завдання навчального посібника – сформувати комунікативну компетенцію студента-іноземця.
Діалоги та розмовні теми живі, передають сучасну розмовну мову. Посібник ілюстрований оригінальними фотографіями і малюнками, що не лише сприяє вивченню мови, але й має позитивний психоемоційний вплив на читачів. Оригінальний макет подає матеріал цікаво, дає можливість студентам ефективно працювати з посібником.
Це перший в Україні посібник такого типу, що відповідає Загальноєвропейським рекомендаціям стосовно мовної освіти і виконаний на високому професійному рівні – і щодо змісту, і щодо поліграфічного виконання. Придбати можна на сайті видавництва
                                       Посібник – КРОК-2 (українська мова як іноземна)
Автор: Олеся Палінська
Видавець: «Дон Боско», 2014
ISBN: 978-966-2090-24-6
Комплектація: навчальний посібник для студента, диск, робочий зошит.
Навчальний посібник «КРОК-2» – продовження навчального комплексу «КРОК». Посібник призначений для всіх, хто вивчає українську мову як іноземну на рівні В1.
Курс розділено на 10 модулів за тематичним принципом. Теми продовжують вивчене на початковому рівні (навчальний посібник «КРОК-1»), поглиблюючи матеріал, даючи можливість студентам не тільки вивчити лексику і граматику, але й пізнавати життя сучасної України, актуальні суспільні питання, культуру, побут.
Матеріал навчального посібника укладено таким чином, що в кожному модулі студенти мають змогу вдосконалювати свої навички в усіх чотирьох видах мовленнєвої діяльності: говорінні, аудіюванні, читанні й писанні. Для читання є короткі оригінальні або адаптовані тексти, взяті переважно із засобів масової інформації, які знайомлять студентів з лексикою в її реальному функціонуванні. Навички писання студент може відпрацювати, виконуючи письмові вправи. Слухаючи записи текстів і діалогів, можна адаптуватися до сприйняття різних типів вимов. А дискусії в малих групах чи парах, присвячені актуальним для студентів темам, допоможуть подолати мовний бар’єр, вдосконалити навички говоріння. Комбінуючи таким чином різні типи завдань, можна швидко й ефективно досягнути вдосконалення комунікативних навичок студентів.

Посібник – Мандрівка Україною 
Автори: Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Шміло.
Видавець: «Дон Боско», 2012
ISBN: 978-966-2090-16-1
Комплектація: навчальний посібник для студента.
«Мандрівка Україною» – навчальний посібник для читання на рівні В2.
Лінгвокраїнознавчі тексти та система вправ спрямовані на формування мовленнєвої та лінгвокраїнознавчої компетентності іноземних студентів, які вивчають українську мову на середньому етапі. Різножанрові тексти містять інформацію, яка стосується українських культурних пам’яток світового значення.
Посібник призначений для самостійної роботи, а також для навчання в аудиторії з викладачем.
Посібник містить тексти для читання, присвячені культурним пам’яткам України, які внесені до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (UNESCO).
Пропонуємо Вам здійснити віртуальну мандрівку Україною, під час якої Ви матимете нагоду ближче ознайомитися з відомими пам’ятками української культури.
Посібник – Автостопом по Україні
Автори: Ірина Ключковська, Олеся Палінська, Ольга Пташник, Оксана Туркевич, Богдан Сиванич, Галина Шміло.
Видавець: «Дон Боско», 2012
ISBN: 978-966-2090-16-1
Комплектація: навчальний посібник для студента.
Навчальний посібник «Автостопом по Україні» – аудіокнига з вправами, призначена для студентів, які володіють українською мовою на рівні С1 (рівень професійного володіння) відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій стосовно мовної освіти.
Структурно кожен урок у посібнику містить два блоки: вправи перед слуханням тексту та вправи після слухання тексту. Дотекстові вправи, а також словник допомагають зняти лексичні труднощі й полегшити сприйняття тексту на слух. Багато вправ (як до, так і після слухання тексту) сприяють розвитку комунікативних навичок у широкому суспільному контексті: оскільки посібник відповідає рівню С1, студенти можуть почути в тексті і територіальні діалекти, і сленг, і суржик, а заодно й побачити практичні можливості використання не лише літературної мови, а й розмовних варіантів. Граматичні вправи покликані здебільшого повторити й закріпити відомості, вже відомі студентам, тому в посібнику практично немає пояснень граматичних явищ.
Але насамперед «Автостопом по Україні» – це цікава історія, захоплива пригода. Студенти разом із головним героєм, молодим науковцем з Німеччини, який пише дослідження про Україну і намагається відкрити для себе цю загадкову країну, мандруватимуть містами і селами, пізнаватимуть культуру, побут і звичаї українців, а найголовніше – познайомляться з людьми: молодими і літніми, веселими і похмурими, цікавими і не дуже… Адже у кожній країні найголовніше – це люди. Звичайні, пересічні, які їздять поруч із нами в маршрутках, плачуться на кухні про свої сімейні проблеми, розмовляють у поїздах про політику і захоплено розповідають про свої рідні міста.
Разом із Марком слухач побуває в Карпатах і на Волині, відвідає Київ, Львів і Чернівці, помилується красою Чорного моря і затишного парку Софіївка.
Реальні події та герої, справжні побутові ситуації, розмовна мова з елементами сленгу і діалектів допоможуть студентам пізнати «справжню» Україну.

Посібник – Вивчаймо українську мову!Автор: Марія Джура.
Видавець: Піраміда, 2007
ISBN: 978-617-607-608-7
Комплектація: навчальний посібник.
Посібник «Вивчаймо українську мову!» з української мови як іноземної базований на комунікативних підходах.
Метою посібника є виробити навики усного спілкування українською мовою. Курс складається з 23 уроків. Кожен урок охоплює:
• тематичний діалог, перекладений англійською мовою;
• словничок до діалогу з англійським перекладом;
• додаткову лексику, пов’язану з тематикою діалогу;
• граматичний коментар та вправи до нього.
Граматичний коментар здійснено англійською мовою, аби уможливити самостійне користування посібником.
Посібником може послуговуватися широка аудиторія, ті, хто попередньо не вивчав мови, як і ті, що мають певні знання з української мови. Він розрахований на студентів підготовчих курсів ВНЗ, слухачів українознавчих студій та всіх зацікавлених.

Рецензенти: Маргітич К.Є., Кудлотяк К.Й. Робочий зошит для вивчення української мови 1, який є частиною серії "Люблю мови". Зошит містить практичний матеріал для розвитку мовлення для починаючих. Основна увага приділяється конструктивним і творчим вправам, дидактичним іграм. Теми містять різноманітні вправи та завдання, посилання на аудіоматеріали, граматичні хвилинки, на кінці тем подано словничок. Робочий зошит допоможе навчитися спілкуватися українською мовою особливо серед представників  нацменшин.  


Хорошковська О.Н. Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою. Усний курс : підручник для 1 класу / О.Хорошковська, К.Повхан. – Львів : Світ, 2012. – 160 с. : іл.Завантажити 
Кеслер С.М. Буквар. Підручник з української мови для 2 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою. - Ужгород: ТОВ "Інформаційно-видавниче агенство"ІВА", 2007 .- 150 с.:іл.
Завантижити 


Криган С.М., Майдан А.М., Сергійчук Ю.П. Українська мова підручник для 4 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою.   - Чернівці: Букрек, 2004. - 176 с.; іл
ЗавантажитиСкаб М. Українська мова : підруч. для 5 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою / М. Скаб, М. Скаб. – Львів : Світ, 2013. – 240 с.
Завантажити
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою : підруч. для 6 кл. загальноосвіт. навч. закл. / Н. Бабич, Т. Гнаткович, Є. Борисова, К. Лавер, О. Пензова, М. Скаб. – Львів : Світ, 2014. – 240 с.
Завантажити
Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою : підруч. для 7 кл. загальноосвіт. навч. закл. / Т. Гнаткович, А. Лукач, Є. Борисова, К. Лавер, К. Рінгер. – Львів : Світ, 2015. – 184 с.
ЗавантажитиУкраїнська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою: Підручник для 7 кл. загальноосвітніх навчальних закладів/ Т.Гнаткович, А.Лукач, Є.Борисова, К.Лавер, К.Рінгер. - Львів: Світ, 2015. - 184 с.
Завантажити


Авраменко О. Українська література: Підручник для 9 кл. для загальноосвітніх навчальних закладів/ Олександр Авраменко. - Київ: Грамота, 2017. - 336 с.; іл. 
Завантажити


Українська мова для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням угорською мовою: підручник для 9 кл. загальноосвітніх навчальних закладів/Т.Гнаткович, А.Лукач, Є.Борисова, К.Лавер, К.Рінгер. - Львів: Світ, 2017. - 168 с
Завантажити
Українська мова (рівень стандарту) підручник для 10 кл. закл. заг. серед. осв. з навч. угорською мовою/Т.Гнаткович, А.Лукач, Є.Борисова, К.Лавер, К.Рінгер. - Львів: Світ, 2018. - 248 с.  
Завантажити
МАHA LÁSZLÓ, JURIJ SIMON UKRAJNA TÖRTÉNETÉNEK FONTOSABB ESEMÉNYEI, DÁTUMAI. - Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., 2017. - 188 old
ЗавантажитиУГОРСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ МАЛИЙ СЛОВНИК Összeállította: Palkó István Készült a Bethlen Gábor Alap támogatásával Ungvár 2012. - 134 old
Завантажити
УКРАЇНСЬКИЙ-УГОРСЬКО МАЛИЙ СЛОВНИК Összeállította: Palkó István Készült a Bethlen Gábor Alap támogatásával Ungvár 2012. - 144 old.
Завантажити
MAGYAR–UKRÁN BIOLÓGIAI SZÓTÁR Készült a Bethlen Gábor Alap támogatásával Ungvár 2012. - 54 old.
Завантажити

Література для вивчення української мови

Olena Bekh and James Dingley. Ukrainian a complete course for beginners. – Berkchire : Cox & Wyman Limited, 1997. – 299 p.

Альохіна С.В. Українська мова для іноземних студентів : початково-предметні курси (Математика. Креслення. Хімія. Фізика. Біологія) : навчальний посібник / С.В. Альохіна, Г.В. Онкович, Я.-С. М. Шутенко. – К. : «АртЕк», 1998. – 152 с.

Антонів О. Українська мова для іноземців : модульний курс : навчальний посібник / Антонів О., Паучок Л. – К. : Фірма «ІНКОС», 2012. – 268 с. : іл. + компакт-диск.
Багмут І. Сходинка І. Українська мова для початківців : підручник для студентів-славістів / І.Багмут, В.Штефуца. – Сегед, 2010.

Багмут І. Українська мова. Адаптовані тести для читання / І.Багмут, В.Штефуца. – Сегед, 2011.

Бахтіярова Х.Ш. Українська мова. Практичний курс для іноземців : посіб. для студ. вищ. мед. та фармац. закл. освіти ІІ – ІV рівнів акредитації / Х.Ш. Бахтіярова, С.С. Лукашевич, І.З. 
Майданюк, М.П. Сегень, С.В. Пєтухов; за ред. Г.О. Золотухіна. – Т. : Укрмедкнига, 1999. – 320 с.

Вінницька В.М. Українська мова як іноземна (початковий курс) / В.М. Вінницька, Л.С. Головяшина, Н.П. Плющ / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Підготовчий факультет. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2002. – 379 с.

Вінницька В.М. Українська мова : практичний курс граматики для студентів-іноземців / В.М. Вінницька, Н.П. Плющ / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. Підготовчий факультет. – К. : ВПЦ «Київський університет», 2003. – 272 с.

Вовк П.С. Українська мова: на матеріалі економічних текстів : навчальний посібник / П.С. Вовк, В.В. Радченко, Т.М. Крик. – К. : Вища школа, 2007. – 215 с.

Гримич М. Українська мова щодня : початковий рівень : навчальний посібник / М.Гримич, Н.Непийвода, В.Різун. – К. : Заповіт, 1998. – 160 с.

Зайченко Н.Ф. Практичний курс української мови для іноземців : усне мовлення / Н.Ф. Зайченко, С.А. Воробйова. – К : Знання України, 2005. – 324 с.

Іванець Т.Ю. Українська мова для іноземних студентів : навчальний посібник для студентів-іноземців / Т.Ю. Іванець, В.Я. Корженко, О.В. Абрамчук / Вінницький державний технічний університет / уклад. Т.Ю. Іванець. – Вінниця : ВДТУ, 1999. – 112 с.

Кисельова Т.Г. Українська мова : перші кроки : навчальний посібник для іноземців / Т.Г. Кисельова, О.П. Солонська, Л.І. Безкровна; Національна фармацевтична академія України. – Х. : Видавництво НФАУ, 2002. – 88 с.

Коржено В.Я. Українська мова для студентів-іноземців підготовчого відділення. Розмовно-фонетичний курс : навч. посібник / В.Я. Корженко, З.П. Корженко, Л.В. Горчинська; Вінницький національний технічний університет. – Вінниця : ВНТУ, 2005. – 237 с.

Кудіна Т. Українська мова як іноземна (початковий курс) : підручник / Т.Кудіна. – К. : Видавництво Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 2009. – 334 с.

Макарова Г.І. Let’s Speak Ukrainian (Розмовляємо українською) : у 3 кн. / Г.І. Макарова, Л.М. паламар, Н.К. Присяжнюк. – К. : Фірма «ІНКОС», 2010.

Мацієвська Н.П. Українська мова для студентів-іноземців. Початковий курс / Н.П. Мацієвська, Л.А. Мельникова, Т.В. Поліщук, Н.В. Степаненко, Л.О. Товкач; Черкаський інженерно-технологічний інститут. – Ч. 1. – Черкаси : ЧІТІ, 1998. – 197 с. – Ч. 2. – Черкаси : ЧІТІ, 1999. – 208 с.

Терлак З. Украинский язык для начинающих / Терлак З., Сербенская А. – Львов : Свит, 2000. – 264 с.

Фролова Т.Д. Українська за 26 днів : українська для тих, хто її не вивчав : навчальний посібник / Т.Д. Фролова. – К. : Видавництво А.С.К., 2004. – 304.

Чезганов С.А. українська мова як іноземна : навчальний посібник : у 2 ч. / С.А. Чезганов; Державний вищий навчальний заклад «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». – К. : КНЕУ, 2008. – 232 с.

Чистякова А.Б. Українська мова для іноземців : підручник для іноземних студентів вищих навчальних закладів / А.Б. Чистякова, Л.І. Селіверстова, Т.М. Лагута. – Х. : Видавницьтво «ІНДУСТРІЯ», 2008. – 384 с.

 Чумак В. Українська мова як іноземна в системі кредитно-модульного навчання : бакалаврський рівень : навчальний посібник для викладачів та студентів філологічних факультетів вищих навчальних закладів / В.Чумак, О.Чумак. – Умань : УДПУ, 2008. – 208 с.Коментарі